zondag 7 september 2025 om 10.00 uur

Kerkdienst Dorpskerk
Voorganger(s): ds. Rik Willemsen
Tekst(en): Deuteronomium 30:15-20, Lucas 14:25-33
Organist: Lisette van Veluw

met kinderdienst
1e collecte: Stichting Asmik
2e collecte: Jonge generaties (Nederland)

We horen we over het volgen van Jezus, het dragen van het kruis en het afstand doen van bezittingen. Jezus spreekt in Lucas 14:25-33 twee mini-gelijkenissen om zijn grote groep volgers duidelijk te maken wat het betekent om hem te volgen: niet zomaar een schaapachtig meelopen met de menigte maar een radicale keuze tussen oud en nieuw leven. De menigte wordt hierdoor stilgezet: ga je mee of zeg je nee?
Er is deze zondag ook weer Kind & Kerk en kinderoppas, met een gezellige pannenkoekenmaaltijd na afloop. Zo kunnen niet alleen de kinderen maar ook de ouders elkaar uitgebreid ontmoeten na de zomervakantie.


Deuteronomium 30:15-20

15 Besef goed, vandaag stel ik u voor de keuze tussen voorspoed en tegenspoed, tussen leven en dood.
16 Wanneer u zich houdt aan de geboden van de HEER, uw God, zoals ik ze u vandaag heb gegeven, door Hem lief te hebben, door de weg te volgen die Hij wijst, en zijn geboden, wetten en regels in acht te nemen, dan zult u in leven blijven en in aantal toenemen, en dan zal de HEER, uw God, u zegenen in het land dat u in bezit zult nemen.
17 Maar als u Hem de rug toekeert en weigert te luisteren, als u zich ertoe laat verleiden neer te knielen voor andere goden en die te vereren,
18 dan zeg ik u op voorhand dat u te gronde zult gaan. Dan zal u aan de overkant van de Jordaan, in het land dat u in bezit zult nemen, geen lang leven beschoren zijn.
19 Ik roep vandaag hemel en aarde als getuigen op: u staat voor de keuze tussen leven en dood, tussen zegen en vloek. Kies voor het leven, voor uw eigen toekomst en die van uw nakomelingen,
20 door de HEER, uw God, lief te hebben, Hem te gehoorzamen en Hem toegedaan te blijven. Dan zult u lang blijven wonen in het land dat Hij uw voorouders Abraham, Isaak en Jakob onder ede heeft beloofd.’


Lucas 14:25-33
25 Grote mensenmenigten trokken met Jezus mee. Hij wendde zich tot hen en zei:
26 ‘Wie Mij volgt, maar niet breekt met zijn vader en moeder en vrouw en kinderen en broers en zussen, ja zelfs met zijn eigen leven, kan niet mijn leerling zijn.
27 Wie niet zijn kruis draagt en achter Mij aan komt, kan niet mijn leerling zijn.
28 Want wie van jullie die een toren wil bouwen gaat niet eerst de kosten berekenen, om te zien of hij wel genoeg heeft voor de bouw?
29 Als hij het fundament gelegd heeft maar de bouw niet kan voltooien, zal iedereen die dat ziet hem uitlachen
30 en zeggen: “Die man begon te bouwen, maar afmaken kon hij het niet.”
31 En welke koning die eropuit trekt om met een andere koning oorlog te voeren, zal niet eerst bij zichzelf te rade gaan of hij wel met tienduizend man kan optrekken tegen iemand die met twintigduizend man tegen hem oprukt?
32 Als hij dat niet kan, stuurt hij eerst, wanneer de troepen nog ver van elkaar verwijderd zijn, een gezant om naar de voorwaarden voor vrede te vragen.
33 Zo geldt ook voor jullie: wie geen afstand doet van al zijn bezittingen, kan mijn leerling niet zijn.

terug

Agenda

Open Kerk

do 04 sep 2025 om 10.00 uur

Inzameling Voedselbank

vr 05 sep 2025 om 10.00 uur

Viering Dorpskerk

zondag 7  september 2025
aanvang: 10.00 uur
Voorganger: ds. Rik Willemsen
Teksten: Deuteronomium 30:15-20, Lucas 14:25-33
Organist: Lisette van Veluw

Voor meer informatie zie Vieren.


Gemeenschapvieringen Parnassia

zondag 14 september 2025
aanvang: 10.00 uur
voorganger: Anton Huisman
organist: Katalin Somogyi

Pastoraal team

Ds. Rik Willemsen
Pastoraat voor 0 - 79 jaar


Pastor Eveline Meulenberg
Pastoraat vanaf 80 jaar


Apps

Link naar onze Kerkapp!  Link naar kerkdienst gemist!  Link naar onze Facebook!

Privacyverklaring

Lees hier onze privacyverklaring!

Locatie van de kerk


Website

Deze website is vooral tot stand gekomen dankzij de inspanningen van Ton Borst en Henk Meijer. Momenteel wordt de site met de grootst mogelijke zorg onderhouden door onze webmasters Gerard Bais, Ton Borst en Pieter Masereeuw. Ondanks alle inspanningen kan het zijn dat er toch iets niet klopt. Ontdek je een fout of een onzorgvuldigheid laat het ons weten.
Contact: Webredactie

×