donderdag 17 april 2025 om 19.00 uur

Witte Donderdag
Voorganger(s): ds. Rik Willemsen
Tekst(en): Exodus 12:15-20
Organist: Wendy Leonards

Maaltijd van de Heer
M.m.v. de Cantorij
1e collecte: Diaconie
2e collecte: Dovenpastoraat

We beginnen het zogenaamde Paastriduüm bij de gebeurtenis die ten grondslag ligt aan het Joodse Pesachfeest: de uittocht uit Egypte. Die uittocht zet de toon voor de drie dagen van Pasen. We ontmoeten Jezus kort voor dit Pesachfeest en horen in Johannes 13:1-15 van de voetwassing.
We breken het brood en schenken de wijn.
De Cantorij zingt met ons in de nacht.


Lezing: Exodus 12:15-20
15 Eet dan zeven dagen lang ongedesemd brood, en verwijder meteen op de eerste dag alle zuurdesem uit jullie huizen; wie op een van die zeven dagen iets eet dat zuurdesem bevat, moet uit de gemeenschap van Israël gestoten worden.
16 De eerste en zevende dag zijn heilige dagen die jullie samen moeten vieren. Die beide dagen mag er geen enkele bezigheid verricht worden, jullie mogen alleen het voedsel bereiden dat ieder nodig heeft.
17 Dit voorschrift blijft voor altijd van kracht. Generatie na generatie moeten jullie het feest van het Ongedesemde brood vieren, omdat Ik jullie die dag, in groepen geordend, uit Egypte heb geleid.
18 Van de avond van de veertiende dag van de eerste maand tot de avond van de eenentwintigste dag van die maand moeten jullie ongedesemd brood eten.
19 Gedurende die zeven dagen mag er geen zuurdesem in jullie huizen te vinden zijn; iedereen die iets eet dat zuurdesem bevat, moet uit de gemeenschap van Israël gestoten worden, of het nu een vreemdeling is of een geboren Israëliet.
20 Eet niets dat met zuurdesem bereid is; eet uitsluitend ongedesemd brood, waar jullie ook wonen.”’

Lezing: Johannes 13:1-15

1 Het was kort voor het pesachfeest. Jezus wist dat zijn tijd gekomen was en dat Hij uit de wereld terug zou keren naar de Vader. Hij had de mensen die Hem in de wereld toebehoorden lief, en zijn liefde voor hen zou tot het uiterste gaan.
2 Jezus en zijn leerlingen hielden een maaltijd. De duivel had intussen Judas, de zoon van Simon Iskariot, ertoe aangezet om Jezus uit te leveren.
3 Jezus, die wist dat de Vader Hem alle macht had gegeven en dat Hij van God was gekomen en weer naar God terug zou gaan,
4 stond tijdens de maaltijd op. Hij legde zijn bovenkleed af, sloeg een linnen doek om
5 en goot water in een waskom. Hij begon de voeten van zijn leerlingen te wassen, en droogde ze af met de doek die Hij omgeslagen had.
6 Toen Hij bij Simon Petrus kwam, zei deze: ‘U wilt toch niet mijn voeten wassen, Heer?’
7 Jezus antwoordde: ‘Wat Ik doe, begrijp je nu nog niet, maar later zul je het wel begrijpen.’
8 ‘O nee,’ zei Petrus, ‘míjn voeten zult U niet wassen, nooit!’ Jezus zei: ‘Als Ik ze niet mag wassen, kun je niet bij Mij horen.’
9 ‘Dan niet alleen mijn voeten, Heer,’ antwoordde Simon Petrus, ‘maar ook mijn handen en mijn hoofd!’
10 Hierop zei Jezus: ‘Wie gebaad heeft hoeft alleen nog zijn voeten te wassen, hij is al helemaal rein. Jullie zijn dus rein – maar niet allemaal.’
11 Hij wist namelijk wie Hem zou uitleveren, daarom zei Hij dat ze niet allemaal rein waren.
12 Toen Hij hun voeten gewassen had, deed Hij zijn bovenkleed aan en ging weer naar zijn plaats. ‘Begrijpen jullie wat Ik gedaan heb?’ vroeg Hij.
13 ‘Jullie zeggen altijd “meester” en “Heer” tegen Mij, en terecht, want dat ben Ik ook.
14 Als Ik, jullie Heer en jullie meester, je voeten gewassen heb, moet je ook elkaars voeten wassen.
15 Ik heb een voorbeeld gegeven; wat Ik voor jullie heb gedaan, moeten jullie ook doen.
 



 

terug

Agenda

Inzameling Voedselbank

vr 02 mei 2025 om 10.00 uur

Concertlezing Etty Hillesum, mede georganiseerd door Raad van Kerken Castricum

vr 02 mei 2025 om 20.00 uur

Viering Dorpskerk

zondag 4 mei 2025
aanvang: 10.00 uur
Voorganger(s): Pastor Ron Hopman
Tekst(en): Lucas 24:35-48
Organist: Remco Wijnia

zondag 4 mei 2025
aanvang: 18.00 uur
Dodenherdenking
Voorganger(s): verzorgd door de Raad van Kerken
Organist: Wendy Leonards



Voor meer informatie zie Vieren.

Gemeenschapsviering Parnassia

11 mei 2025
10.00 uur Pastor Anton Huisman
mmv de Cantorij uit Castricum

Pastoraal team

Ds. Rik Willemsen
Pastoraat voor 0 - 79 jaar


Pastor Eveline Meulenberg
Pastoraat vanaf 80 jaar


Apps

Link naar onze Kerkapp!   Link naar kerkdienst gemist!   Link naar onze Facebook!

Privacyverklaring

Lees hier onze privacyverklaring!

Locatie van de kerk


Website

Aan onze website wordt de grootst mogelijke zorg besteed door onze webmasters Gerard Bais,Ton Borst, Pieter Masereeuw en Henk Meijer. Ondanks alle inspanningen kan het zijn dat er toch iets niet klopt. Ontdek je een fout of een onzorgvuldigheid laat het ons weten.
Contact: Webredactie

×